26.04.2017
AGO Gaming i Team Kinguin w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski
Wiemy już, kto zagra o trzecie miejsce, a kto o tytuł mistrza 14. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. W katowickiej ESL Arenie wystąpią cztery najlepsze, polskie drużyny, na których czekają nagrody sięgające 80 000 złotych.

Mecz o trzecie miejsce:

– 29 kwietnia – 16:00 – Pompa Team vs Team DPD

Wielki finał:

– 30 kwietnia – 15:30 – AGO Gaming vs Team Kinguin

W półfinałach lepsze okazały się drużyny AGO Gaming i Team Kinguin, które wygrały kolejno z Pompa Team i Team DPD. Przegrani półfinałów zmierzą się ze sobą o trzecie miejsce w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. AGO Gaming i Team Kinguin zaś wystąpią w niedzielnym wielkim finale, którego stawką będzie prestiżowy tytuł mistrzowski.

Informacje:

Faza offline ESL Mistrzostw Polski będzie transmitowana na żywo na antenie ESL.TV Polska. Spotkania z katowickiego studia ESL Arena będą komentować Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski i Fryderyk „Veggie” Kozioł z Team Frenzy. Transmisja będzie dostępna w ESL.TV Polska na platformie Twitch.

W czternastym sezonie ESL Mistrzostw Polski pula nagród sięgnie rekordowych 150 000 złotych, z czego 80 000 złotych przypada na League of Legends. Dodatkowo mistrzowie Polski otrzymają miejsce w kwalifikacjach do Challenger Series. Rozgrywki prowadzone są we współpracy z Riot Games, zaś partnerami zawodów są Red Bull i NEEDforSEAT.