17.09.2017
Illuminar Gaming ze złotym medalem ESL Mistrzostw Polski w League of Legends
Za nami ostatni dzień zmagań w ramach piętnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Illuminar Gaming, która wygrała 3:2 z faworyzowanym Pompa Team.

  • Katastrofa Awionetki 2:0 Zaprzęg

W pierwszej kolejności odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym wystąpili reprezentanci drużyn Katastrofa Awionetki (pokonanej w półfinale przez Pompa Team) i Zaprzęg (pokonani przez Illuminar Gaming). Spotkanie to od początku dominowali zawodnicy z Katastrofy Awionetki, którzy pewnie wygrywając dwie rozgrywki z rzędu stanęli na najniższym stopniu podium.

  • Illuminar Gaming 3:2 Pompa Team

Wielki finał był bez wątpienia najbardziej wyrównanym i emocjonującym meczem finałów. Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Pompa Team, który mimo kilku przebłysków rywali w późniejszej fazie gry zdołał bez większych problemów zgarnąć pierwsze oczko. Drugie starcie było zdecydowanie bardziej zacięte, a Illuminar Gaming zdołał doprowadzić do wyrównania. Równie emocjonująca była trzecia rozgrywka, po której Pompa Team wysunął się na prowadzenie i znalazł się o krok od tytułu mistrzowskiego. Illuminar Gaming nie dawał jednak za wygraną i dzięki fenomenalnej grze w czwartej i piątej potyczce zdołał zdominować swoich przeciwników. Tym samym iHG zdobył prestiżowy tytuł, 25 000 złotych oraz miejsce w zamkniętym etapie kwalifikacji do Challenger League.

Klasyfikacja końcowa:

  • 1 miejsce – Illuminar Gaming – 25 000 złotych
  • 2 miejsce – Pompa Team – 10 000 złotych
  • 3 miejsce – Katastrofa Awionetki – 7 000 złotych
  • 4 miejsce – Zaprzęg – 4 000 złotych

Powtórki z fazy finałowej ESL Mistrzostw Polski dostępne będą na kanale ESL.TV Polska na YouTube lub na platformie Twitch.